Nieuwsbericht: Neurologisch onderzoek wijst op complementair karakter van tv en online
Uit neurologisch onderzoek blijkt dat televisie en online media op een verschillende manier op de hersenen inwerken en elkaar zo complementeren. In opdracht van Thinkbox onderzochten de bekende researchcentra Neurosense in het VK en Neuro-insight in Australië de hersenactiviteit die gepaard gaat met beide vormen van mediagebruik.Uit het onderzoek blijkt verder dat de aandacht tegen het natuurlijke einde van een verhaal vermindert, dus krijgt een merk meer aandacht aan het begin dan aan het einde van een reclameboodschap. Ook blijken mensen beter te reageren op vrolijke gezichten en kan muziek de betrokkenheid bij reclame sterk vergroten.
Technisch gesproken laten de resultaten zien dat de hersengebieden die verantwoordelijk zijn voor empathie en beslissingen nemen, beide significant actiever waren na blootstelling aan tv-reclame. Daarom zijn tv-commercials nog altijd zeer effectief binnen het merkbeleid.
(Campaign, 2011-07-18)
Overig nieuws
2012-05-16 - Alex Berson gaf Masterclass2012-05-08 - App-ontwikkelaar komt vaak niet uit de kosten
2012-05-04 - Online en events houden vakuitgevers overeind
2012-05-04 - Social media domineren het gebruik van apps
2012-05-03 - Zorginstellingen nog niet voorbereid op marktwerking
2012-05-01 - B2B marketeers verhogen budget in 2012
2012-05-01 - ‘Nederlanders prefereren sociaal betrokken merk’
2012-04-23 - E-mailmarketing werkt nu eenmaal graag samen
TESTIMONIAL
"KamphuisGroep liet ons inzien, dat het Wmo-proces veel effectiever kon - en heeft ons daarna geholpen onze doorlooptijd van aanvragen met 15% te verkorten."

